„Grega festivāls”

Džefs Kinnijs ir interneta spēļu veidotājs un karikatūrists, bet viņa grāmatu sērija “Grega dienasgrāmata” (Diary of Wimpy Kid) padarījusi viņu par pasaulē slavenāko mūsdienu bērnu rakstnieku. “Grega dienasgrāmatas” tulkotas 35 valodās; izdotas vairāk nekā 60 valstīs. Tapušas arī trīs filmas. Wimpy Kid ir sava oficiāla mājas lapa un fanu klubs .
Kad tapa zināms, ka 8.un 9.decembrī Džefs Kinnijs viesosies Rīgā, lasītveicināšanas programmā “Bērnu un jauniešu žūrija” iesaistītās bibliotēkas saņēma ziņu, ka tiek izsludināts konkurss par iespēju piedalīties pasākumā “Grega festivāls”. Protams, arī mūsu skolas Grega fani nevēlējās laist garām izdevību sastapt pasaulslaveno rakstnieku un aktīvi iesaistījās konkursā. Pirmā kārta norisinājās skolas bibliotēkā – bija jāuzzīmē komikss par skolas dzīvi un tas jāprezentē.

Par labāko darbu autoriem tika atzīti Sandis Bulduris, Kārlis Rupainis, Annija Kārkliniece un Austra Litauniece, kuri 9.decembrī devās uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, kur norisinājās pasākums “Grega festivāls”.
9.decembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā kopā pulcējās vairāk nekā 700 bērnu no visas Latvijas. Gaismas pils ātrijā notika konkursa plakātu izstāde. Tajā bija aplūkojami gandrīz 100 plakāti, kuros Grega fani bija attēlojuši, cik ļoti iecienīta ir “Grega dienasgrāmata”. Mūsu skola tika pārstāvēta ar komiksu “Dienasgrāmata par skolas dzīvi”.
Skaļu aplausu un gaviļu sveikts, ieradās Džefs Kinnijs. Viņš pastāstīja par grāmatu tapšanas procesu, atbildēja uz bērnu jautājumiem un fotografējās kopā ar faniem. Izrādās – ziņa par to, ka “Vecā skola” ir pēdējā šīs sērijas grāmata, ir bijusi nepatiesa, jo rakstnieks plāno turpināt stāstīt par Grega piedzīvojumiem.
Lūk, kādi ir skolēnu iespaidi par šo pasākumu.
Sandis: “Pasākumā piedalījās daudz skolēnu, notika tiešraide, arī mani intervēja TVNET žurnālists. Džefs Kinnijs ir interesants cilvēks, smaidīgs. Man ļoti patika kopā ar draugiem veidot komiksu.”
Kārlis: “Sniedzot autogrāfu, Džefs Kinnijs man pavaicāja, vai es esmu itālis. Sākumā samulsu, bet viņš norādīja uz manām brillēm, kurām maliņā ir Itālijas karoga krāsas. Sapratu, ka rakstnieks ir ļoti vērīgs un pievērš uzmanību dažādām detaļām. “
Annija: “ Ir interesanti satikt pasaulslavenu cilvēku. Kinnijs man likās dzīvespriecīgs un jautrs, līdzīgs savas grāmatas varonim Gregam.”
Katrīna: “Es uzprasīju, vai Kinnijs ir pazīstams ar “Nikijas dienasgrāmatas” autori Reičelu Raselu. Viņš atbildēja, ka esot tikušies dažos pasākumos. Tagad man ir selfijs ar rakstnieku un arī viņa autogrāfs.”
No šī pasākuma mājās pārvedām ne tikai selfijus ar slaveno rakstnieku un viņa autogrāfus, bet arī daudz pozitīvu emociju un vēlmi sagaidīt un izlasīt nākamo Grega piedzīvojumu grāmatu. Šādi pasākumi pierāda to, ka bērniem patīk lasīt un viņi to labprāt dara. “Grega dienasgrāmata”, Bērnu un jauniešu žūrijas grāmatas, kā arī cita jaunākā lasāmviela mūsu skolas bibliotēkas plauktos ilgi neaizkavējas, jo ir ļoti pieprasīta un vienmēr atrodas pie lasītājiem.
Pateicamies Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldei par braucienam piešķirto transportu un paldies arī jaukajam šoferim Nikolajam Šišovam.

Rēzeknes 5.vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja,
bibliotekāre Ināra Losāne