7.oktobris – Skolotāju diena!

Katru gadu oktobra pirmajā nedēļā Latvijas skolās  tiek svinēta Skolotāju diena, lai pateiktos par godprātīgu un profesionālu darbu ikvienam pedagogam, kas ar savām zināšanām, pieredzi, aizrautību, radošām idejām dalās ar bērniem un skolēniem, sniedz ieguldījumu viņu izaugsmē.
Jau vairākus gadus ar Rēzeknes domes atbalstu mūsu pilsētas skolotājiem tiek piedāvāta iespēja svinēt šos profesionālos svētkus vairāku dienu garumā, piedaloties kultūras, izglītojošos un sporta pasākumus.
Š.g. 27. septembrī visi  Rēzeknes pilsētas vispārizglītojošo un profesionālās ievirzes izglītības iestāžu pedagogi tika aicināti uz svētku ieskaņas koncertu “O SOLE MIO!” Latgales vēstniecībā GORS. Koncertā uzstājās trīs Latvijas tenori un Rēzeknes bigbends. “Trīs Latvijas tenori”  – Nauris Puntulis, Miervaldis Jenčs un Guntars Ruņģis ir unikāla parādība latviešu skatuves mākslā.  Skolotāju dienai veltītajā koncertā skanēja tenoru repertuāra klasika – neopolitāņu dziesmas, Frenka Sinatras zelta hīti, mūzika no operetēm, karstasinīgāku zemju dziesmas un vēl daudz skaistu melodiju.
No 28. septembra līdz 3.oktobrim 200 Rēzeknes pilsētas  pirmsskolas un vispārizglītojošo skolu pedagogi  guva jaunas idejas, pieredzi un pozitīvas emocijas caur dažādu formu un satura aktivitātēm.  Skolotāji piedalījās   9   radošajās darbnīcās, kuras vadīja attiecīgo jomu speciālisti un savas jomas profesionāļi: “Fotografējoties pozējam viegli un brīvi!” ( vad. Leonīds Važnais), “Veselīgi našķi – ātri un interesanti” (vad. Samanta Gaile), “Ilglaicīga sēdēšana, kā kaitīgs ieradums” (vad. Kaspars Ločmelis,) “Piešķir apģērbam otru dzīvi!” (vad. Velga Krukovska), “Ēterisko eļļu pasaule”( vad. Kristīne Stašulāne,) „Iedvesmojošās grafikas tehniku variācijas” (vad. Diāna Apele), “Tavs spēkavots  – tradīcijā” (vad. Inga Klīdzēja).
Savukārt 2.oktobrī “Joker boulinga centrā” 24 Rēzeknes pilsētas pirmsskolas, vispārizglītojošo un interešu izglītības iestāžu skolotāju komandas piedalījās sporta aktivitātēs –  sacentās tradicionālajā kausa izcīņā boulingā.
Lai svētki izdotos, pasākumu cikla organizēšanā aktīvi iesaistījās daudzi sadarbības partneri. Sakām paldies visu Rēzeknes pilsētas izglītības iestāžu vadības komandām, Latgales vēstniecības GORS, Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmijas,   Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra “Zeimuļs”,   Boulinga centra  “Joker” vadītājiem un speciālistiem.
Lai svētkos piedzīvotās pozitīvās emocijas dod  jaunas idejas un iedvesmu turpmākajam darbam!

Informāciju sagatavoja:

Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldesmetodiķe Vita Mežore