Aizvadīta veiksmīga Karjeras nedēļa

Šogad Karjeras nedēļas pasākumos iesaistījās jaunieši no kopumā 70 pilsētu, novadu un pašvaldību apvienību izglītības iestādēm un 17 Profesionālās izglītības kompetences centriem (PIKC). Karjeras nedēļas pasākumos no 26. līdz 30. oktobrim izglītības iestādēs visā Latvijā šogad vairāk nekā 1080 dažādos grupu pasākumos attālināti un tiešraidēs piedalījušies vairāk nekā 68 000 jaunieši. Mudinot jauniešus pieņemt izsvērtu lēmumu par profesijas izvēli, šī gada Karjeras nedēļa aizvadīta ar saukli “Klau! Sadzirdi savas iespējas”, aicinot izmantot jauniešiem plaši pieejamo karjeras atbalstu un ieklausīties skolotāju, karjeras konsultantu un vecāku padomos.

Karjeras nedēļas centrālie pasākumi šajā gadā bija diskusija vecākiem “Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?”, kuras galvenā tēma bija ģimenes loma, paaudžu atšķirības un grūtības karjeras izvēles procesā, kā arī diskusija jauniešiem “Uzklausi, padomā un izlem pats!” par karjeras izvēles atbalsta resursiem.

Abu diskusiju ieraksti joprojām pieejami VIAA Facebook kontā facebook.com/TavaiKarjerai/ un Youtube: youtube.com/VIAAlv, kā arī VIAA mājaslapas sadaļā “Karjeras atbalsts”.

Rēzeknē Karjeras nedēļas laikā gan attālināti (7.- 12.klašu) un klātiene (1.- 6. klašu) skolēni piedalījās dažādos pasākumos, kurus organizēja un piedāvāja izglītība iestāžu pedagogi karjeras konsultanti.  Kopumā dažādos pasākumos ieskaitot tiešsaistes diskusijas, kurus organizēja VIAA piedalījās Rēzeknes pilsētas ap 2000 jauniešu. Organizētie pasākumi dot iespēju jauniešiem  izzināt  savas intereses un spējas, lai pieņemtu pārdomātus lēmumus par savu tālāko profesionālo attīstību un mudina savlaicīgi domāt par karjeras plānošanu. Kopumā jaunieši piedalījās 87 pasākumos.

PALDIES par iesaistīšanos, ieguldījumu un darbu Karjeras nedēļas īstenošanā un veikumā! Paldies par atsaucību un ieinteresētību!  Īpaši liels prieks par pedagogu karjeras konsultantu atbalstu. Liels paldies izglītības iestāžu vadībām, klases audzinātājam un priekšmetu skolotājiem par sadarbību un atsaucību. Kopīgiem spēkiem un brīnišķīgu sadarbību esam paveikuši ļoti lielu darbu šajā sarežģītāja karantīnas laikā!

Paldies Jums! Tikai kopā spējam rosināt skolēnus domāt par saviem dotumiem, spējām un talantiem, par nākotni un karjeras izglītību saistītiem jautājumiem.

Karjeras nedēļu organizē VIAA, un tā notiek ar Latvijas pilsētu, novadu un pašvaldību apvienību izglītības iestāžu un Profesionālās izglītības kompetences centru (PIKC) atbalstu. “Karjeras nedēļa” notiek VIAA īstenota projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un valsts.

Informāciju sagatavoja:

Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldes metodiķe Tatjana Tokareva