Apmeklē kino kopā ar klasi!

4. maijā  18.00 Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē  

UZ SPĒLES LATVIJA. Dokumentālā filma

4. maijs 17.00, Mazā zāle. Ilgums: 1 h 30 min

Pilnmetrāžas dokumentālās filmas “Uz spēles Latvija” atslēgas kods ir gadaskaitlis 1949. Tajā gadā ir piedzimis filmas režisors Pēteris Krilovs. Viņa personiskais stāsts par tēva nāvi čekas represiju kampaņā cieši savijas ar padomju Latvijas čekistu viltīgo spēli pret zviedru-angļu-amerikāņu izlūkdienestiem. 60-tajos gados ar čekas līdzdalību Latvijā top grāmata, pēc tam arī aktieru filma “Kad lietus un vēji sitas logā”, vēlāk arī TV pseidodokumentāls seriāls par to, kā padomju čekisti apveda ap stūri rietumu spiegus.

Filmas stāstu veidos cilvēku likteņi, kas dažādu iemeslu un motivācijas rezultātā ir kļuvuši par šīs ‘spēles’ dalībniekiem. Lai to izdarītu, vairāku gadu garumā ir savākts unikāls dokumentu, liecību, čekas apsūdzību materiālu klāsts, kā arī intervijas ar reāliem prototipiem un ekspertiem. Ar šo filmu tiek atmaskota viena konkrēta padomju varas nelietības epizode. Lai skatītājs iejustos čekas nopratināšanas atmosfērā, filmas autori skarbās liecības un  protokolu lapas ir atdzīvinājuši plastilīna animācijā. Brīžiem kontrastaina un ironiska  kino arhīvu  montāža, atdzīvināta Eiropas politiskā karte un grafikas līdzēs arī nesagatavotam skatītājam orientēties līdz šim maz zināmos vēsturiskos notikumos.

FREIMIS. MĀRTIŅŠ FREIMANIS. Dokumentālā filma

4. maijs 19.00, Mazā zāle. Ilgums: 1 h 30 min

Režisora Arvīda Krieva rīcībā ir unikāli videomateriāli, jo, dzīvojot kaimiņos, Mārtiņš viņam uzticējies vairāk – ne kā citiem žurnālistiem, reportieriem, kas par viņu rakstījuši.

Pilnmetrāžas filmā pusotras stundas garumā apkopoti spilgtākie fragmenti no koncertierakstiem, intervijām un aizraujošākajiem brīžiem mūziķa Mārtiņa Freimaņa dzīvē. Līdzās spožajai dzīves pusei atklājas arī skaudrums, kas īpaši saistās ar mūziķa bērnības laiku un attiecībām ar vecākiem.

Biļetes uz kino seansiem maksā 3,00 € (grupām virs 10 personām 10% atlaide). Pērkot biļetes uz abām filmām reizē, cena par abām biļetem 5,00 €. Biļetes nopērkamas Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmā. Biļešu rezervācija pa tālr.: 646 33303.

Savukārt 1. jūnijā Latgales vēstniecībā GORS būs skatāma īsfilmu programma bērniem un jauniešiem, kuru Latvijas tūrē PROJEKTORS piedāvā Rīgas Starptautiskais Filmu festivāls 2ANNAS. 2ANNAS festivāla programma Rēzeknē būs skatāma jau otro gadu.

PROJEKTORS 2015. Bērnu un jauniešu kino programma (no 12 gadiem)

1. jūnijs 16.00, Mazā zāle. Ilgums: 48 min

42.SIMFONIJA/ SYMPHONY No.42, Réka Bucsi, animācijas īsfilma, Ungārija, 2013, 10′

Filma izmanto neparastu stāstījuma metodi, parādot subjektīvu pasauli 47 ainās. Īsie, asociatīvi saistītie sižeti atklāj iracionālu saskaņotību mūsu apkārtnē. Sirreālo situāciju pamatā ir cilvēku un dabas mijiedarbība.

TRUŠU ZEME / RABBITLAND, Ana Nedeljkovic/Nikola Majdak Jr., animācijas īsfilma, Serbija, 2013, 7’

Bezsmadzeņu Truši dzīvo Trušu zemē, ideālā pasaulē, kas organizēta pēc pašu veiksmīgāko karadarbības zonu, geto un graustu paraugiem. Viņi ir spilgti rozā, ar caurumiem smadzeņu vietā un laimīgi neskatoties ne uz ko. Viņi ir evolūcijas visu laiku augstākā attīstības pakāpe. Trušu ikdienas dzīve ir pilnīgi piepildīta. Savas dienas tie vada, balsojot brīvās un demokrātiskās vēlēšanās, kuras norisinās Trušu zemē reizi dienā, jo Trušu zemē valda organizēta demokrātija.

ATDALĀMS / DEMONTABLE, Douwe Dijkstra, hibrīdīsfilma, Nīderlande, 2014, 13′

Rotaļīgi atveidotas absurdās attiecības starp mūsu ikdienas dzīvi un notikumiem pasaulē: kamēr vīrietis dzer kafiju, uz virtuves galda plosās karš. Pasaule liesmo; militārie helikopteri saplosa driskās laikrakstu, bet pusdienu šķīvis cieš bezpilota lidmašīnu uzlidojumā.

SVEŠĶERMEŅI / FOREIGN BODIES, Nicolas Brault, animācijas īsfilma, Kanāda, 2013, 5′

Īsfilmas “Svešķermeņi” pamatā ir mīts par “caurspīdīgo ķermeni”, ko rada modernās medicīniskās attēlveidošanas iespējas (datortomogrāfija, magnētiskā rezonanse, kriosekcija), lai skatītājā izsauktu svešāduma sajūtu, ko dažkārt spēj raisīt paša ķermenis.

NE-EIKLĪDA ĢEOMETRIJA/
NON-EUCLIDEAN GEOMETRY, Skirmanta Jakaite/Solveiga Masteikaite, animācijas īsfilma, Lietuva, 2013, 11′

Runa ir par mīlestības likumiem, kuri ir tik pat vienkārši kā viens, divi, trīs… kad mēs joprojām esam iemīlējušies, taču kļūst neizprotami un neizskaidrojami, tiklīdz mīlestība atkāpjas. Par sirdsloģiku, kam nav nekāda sakara ar parasto loģiku, līdzīgi kā ne-eiklīdā ģeometrija apgāž un pārspēj eiklīdo ģeometriju.

ĪSFILMA PAR DZĪVI/
SHORT FILM ABOUT LIFE, Laila Pakalniņa, spēlfilma, Latvija, 2014, 2’

Dzīve notiek tagad.

Biļetes maksā 3,00 € (grupām virs 10 personām 10% atlaide).

Latgales vēstniecība GORS (SIA “Austrumlatvijas koncertzāle”)

e-pasts: koncertzale@rezekne.lv

info tālr.: 22020206

kase: 646 33303