Direktoru vietnieki audzināšanas darbā apmeklē Lūznavas muižu

7.decembra pēcpusdienā Rēzeknes pilsētas izglītības iestāžu Audzināšanas un ārpusskolas aktivitāšu jomas skolotāji – direktoru vietnieki  devās uz Lūznavas muižu, lai apskatīto unikālo arhitektūras pieminekli, apmeklētu Ingas Onževas gleznu izstādi un dalītos savā pieredzē par pilsonisko un patriotisko audzināšanu, kā arī lai izvērtētu LR 99.gadadienas svētku norisi pilsētā.
Patīkamas un sirsnīgas emocijas raisījās, klausoties muižas gides stāstītajā, staigājot pa mājīgajām, ar lielu rūpību sakoptajām un uzturētajām Lūznavas muižas telpām. Ar savu vieglumu un vienreizību pārsteidza mākslinieces Ingas Onževas gleznu izstāde. Savukārt, Latgales keramikas meistari ar saviem darbiem vēlreiz apliecināja, ka tādi keramikas izstrādājumi  top tikai Latgalē.
Pēc visa redzētā un izjustā raisījās diskusijas par mākslas lielo ietekmi uz ikvienu no mums, par tās pieejamību ikvienam, par to, cik svarīgi ir saglabāt tās vērtības, kas apskatāmas, kas ir saglabājamas un nododamas nākošajām paaudzēm. Tika pārspriesti jautājumi par LR 100-gades svinību ieceri Rēzeknē, par VITAE lektores I.Kalniņas pilsoniskās audzināšanas 6 modeļiem, īpaši “Latviskās dzīves modeli”, “Kultūras un mākslas modeli” un ‘Kultūras dokumentārā mantojuma modeli”,  par tikumisko vērtību iedzīvināšanu jauniešu audzināšanā.  Jo īsteni nodod tālāk saviem klašu audzinātājiem var tikai to, ko pats esi izjutis un pārdzīvojis.
Semināra noslēgumā ar pozitīvām emocijām, savstarpējiem apsveikumiem un laba vēlējumiem atvadījāmies no Lūznavas muižas gādīgajām darbiniecēm un brīnišķīgās pārvaldnieces Ivetas Balčūnes.

MA vadītāja Astra Prīdāne