Izglītojošs seminārs Mežvidu pagastā

10.05.18. Rēzeknes pilsētas vispārizglītojošo skolu mājturības un tehnoloģiju, ekonomikas skolotāji devās uz Mežvidu pagastu, lai iepazītos ar uzņēmējdarbību 2 lielos Latgales uzņēmumos.
Skolotājiem bija iespēja apmeklēt uzņēmumu „Mežvidu tomāti”. Vērienīgais siltumnīcu komplekss izvietojies Latgales meža ielokā „Klonešnīkos”. „Mežvidu tomāti ” ir iemantojis savu vietu lielo Latvijas tomātu ražotāju vidū. Siltumnīcu darba vadītāja un agronoms iepazīstināja ar tomātu audzēšanas procesu, darbu organizāciju un uzņēmējdarbību uzņēmumā. Skolotāji uzdeva jautājumus. Uzzinājām, ka līdztekus ķekaru tomātu audzēšanai, Latvijā jau labi pazīstamais uzņēmums plāno pievērsties arī zemeņu audzēšanai. Skolotāji guva informāciju, ka Mežvidu tomāti ir veselīgs un dabīgs produkts, kas izaudzēts Latgalē.
Mežvidu pagastā atrodas vēl viens liels Z/S „Lūsēni” kokapstrādes uzņēmums, kurā 3 maiņās tiek nodarbināti 60 darbinieki. Kokapstrādes uzņēmums darbojas 17 gadus. Uzņēmuma tehnologs iepazīstināja ar ražotās produkcijas sortimentu. Uzņēmums ražo logu un durvju brusas, mēbeļu plātnes, kokskaidu briketes, līmētas koka plātnes un līmētas brusas, šķeldu. Skolotājiem bija iespēja pabūt ražotnē un vērot ražošanas procesu. Saražotā produkcija tiek tirgota Latvijā un eksportēta uz Šveici, Norvēģiju, Ķīnu u.c. valstīm.
Semināra gaitā tika pārrunāti arī jautājumi, kas skar uzņēmējdarbību un nodarbinātību Latgalē. Gūto vērtīgo informāciju skolotāji izmantos mācīšanas un mācīšanās procesā.

Foto: Rēzeknes pilsētas  mājturības un tehnoloģiju, ekonomikas skolotāji uzņēmumos.

Informāciju sagatavoja: Rēzeknes pilsētas mājturības un tehnoloģiju, ekonomikas skolotāju MA vadītāja Janīna Staudža