Lasīšanas izaicinājums.

Iemācīties lasīt ir kā iedegt uguni, katra izrunātā zilbe ir viena dzirkstele.

                                                                                               /Viktors Igo/

Jau otro gadu Rēzeknes vispārizglītojošo skolu otro un trešo klašu skolēni pieņēma lasīšanas izaicinājumu un visi kā viens lasīja grāmatas mēneša garumā.
Lasīšanas izaicinājumu pieņēma un tajā piedalījās otro un trešo klašu skolēni no Rēzeknes sākumskolas, Rēzeknes 5.pamatskolas, Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas, Rēzeknes Katoļu vidusskolas, Rēzeknes 6.pamatskolas, Rēzeknes 3.pamatskolas, Rēzeknes 2.vidusskolas, Rēzeknes pamatskolas – attīstības centra.
No 21.novembra līdz 16.decembrim katras skolas otro un trešo klašu skolēni nedēļas garumā, vienā un tajā pašā laikā katru dienu lasīja savu izvēlēto grāmatu. Bērni lasīja skolā un mājās, skaļi un klusi. Pēc cītīgas lasīšanas, nedēļas garumā vienas skolas skolēni izaicināja citas skolas skolēnus lasīšanu turpināt. Skolotāji un vecāki fotografēja un priecājās par lasošajiem bērniem. Nedēļas beigās skolotāji no fotogrāfijām izveidoja skolas lasošo bērnu fotogrāfiju kolāžu un nosūtīja to citai skolai ar izaicinājumu lasīt nedēļas garumā. Bērni saprata, ka lasa draugi, klases biedri, skolas biedri, citu skolu vienaudži un sajuta piederību lielajai lasīšanas ciltij. Izrādās, ka lasīt ir labi, interesanti un stilīgi, ka grāmata var būt draugs un lasīšana var būt interesanta, ja to dara kopā.
Lasīšanas izaicinājums noslēdzās ar  visu skolu fotogrāfiju kolāžu apskati un ar apziņu, ka mēs to varam, kopā mēs esam spēks. Katra skola saņēma pateicību par piedalīšanos lasīšanas izaicinājumā un grāmatu no apgāds Zvaigzne ABC.

Rēzeknes vispārizglītojošo skolu sākumskolas mācību jomas koordinatore Sandra Juste