Rēzeknē Karjeras nedēļā aicinās jauniešus iepazīt darba tirgu

Jau 5 gadu pēc kārtas Rēzeknē no 10. līdz 14. oktobrim notiks Karjeras nedēļa, kuras tēma šogad visā Latvijā ir “ES BŪŠU darba tirgū”. Vairāku dienu garumā jaunieši dažādos pasākumos skolās un ārpus tām varēs apzināt tālākās izglītības un karjeras izvēles iespējas mūsdienu darba tirgū. Karjeras nedēļa Rēzeknē tiks atklāta 10. oktobrī, plkst. 13:00 ARPC “Zeimuļs” pasākumā „ES BŪŠU… darba tirgū”.
          Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties arī aizraujošās radošās darbnīcās un konkursos. Šī gada Karjeras nedēļas tēma ir “ES BŪŠU darba tirgū”, kas aicina jauniešus iepazīt mūsdienu darba tirgu un tā daudzveidību.
Rēzeknes pilsētas programma piedāvā 48 pasākumus, lai palīdzētu jauniešiem izzināt savas karjeras iespējas, veicinātu uzņēmību un motivāciju mācīties un izvēlēties nākamo profesiju un izglītības ceļu atbilstoši savām spējām, interesēm un iespējām, stāsta Rēzeknes pilsētas  Karjeras nedēļas koordinators Rēzeknes  pilsētas Izglītības pārvaldes metodiķe Tatjana Tokareva.
Karjeras nedēļu Rēzeknē no 10. līdz 14. oktobrim rīko Rēzeknes pilsētas dome, Izglītības pārvalde sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA) un citiem sadarbības partneriem, kuru vidū ir Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs”, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nams, SIA “Rēzeknes satiksme”, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola, Rēzeknes Tiesa, Rēzeknes tehnikums, Valsts robežsardzes koledža, AS SEB Banka Rēzeknes filiāle, Rēzeknes pilsētas izglītības iestādes.
Šogad Karjeras nedēļa vienlaikus notiek 25 Latvijas pilsētās un novados – Rīgā, Cēsīs, Jelgavā, Jēkabpilī, Gulbenē, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Rojā, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā, Alūksnē, Saldū, Ogrē, Lielvārdē, Talsos, Dagdā, Preiļos, Tukumā, Līvānos, Bauskā, Limbažos, Smiltenē un Olainē.
Visā Latvijā Karjeras nedēļu jau piekto gadu organizē VIAA sadarbībā ar pašvaldību izglītības pārvaldēm. To atbalsta Eiropas Komisijas programmas Erasmus+ Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkls Euroguidance.
Sīkāka informācija par Karjeras nedēļas norisi ir pieejama visās skolās pie klašu audzinātājiem, karjeras konsultantiem,  direktoru vietniekiem audzināšanas darbā vai arī interneta vietnēs viaa.gov.lv/karjeras_nedela, savukārt jaunumi sociālajos tīklos draugiem.lv/viaa un facebook.com/KarjerasNedela.

Informāciju sagatavoja:

Tatjana Tokareva, Rēzeknes pilsētas Karjeras nedēļas koordinators
Mob. tālr.: (+371) 29133800, e-pasts: tatjana.tokareva@rezekne.lv