Vecrīgā nedēļas garumā ir piemērāmas milzīgas karjeras kurpes

Lai aicinātu jauniešus laikus pārdomāt savu karjeras izvēli un izvērtēt savu piemērotību dažādām profesijām, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) kopā ar iedvesmojošām personībām, šodien, 6.oktobrī, Vecrīgā, atklāja vides instalāciju „Iekāp karjeras kurpēs!”. Instalācija ir ieskaņas pasākums Karjeras nedēļai, kas drīzumā norisināsies 15 Latvijas pilsētās un novados.

„Bieži vien jaunieši nezina, ka priekšnoteikums sev piemērotas karjeras izvēlei ietver savu interešu, spēju, prasmju un zināšanu izvērtēšanu. Dažkārt tikai pēc izvēles izdarīšanas, saprotam, ka tās kurpes, kurās esam iekāpuši, mums pašiem ir par mazu, par lielu, par smagu vai par ekstravagantu. Lai jaunieši par savu nākotnes izvēli aizdomātos jau skolas solā, ļaujam viņiem pielaikot dažādas kurpes, iejūtoties to īsteno valkātāju ikdienā,” atzīst Aleksandra Joma, VIAA Informācijas un karjeras atbalsta departamenta direktore.

Atsevišķus lielformāta kurpju pārus klātienē izgreznoja sabiedrībā zināmas personības. DJ un Radio Pieci.lv mūzikas redaktors Toms Grēviņš ieteica jauniešiem rīkoties pēc savas karjeras attīstības pieredzes. Jauniešiem, kuriem ir vairāki mērķi, ieteicams izvēlēties vienu prioritāru nozari un censties tajā sasniegt pēc iespējas vairāk. Kad tas izdarīts, varēšot pievērsties arī citām nozarēm. „EcoCatering” vadītājs, pavārs Rihards Frīdenbergs-Kalniņš piebilda, ka galvenais esot saprast, ko jaunietis ir gatavs darīt visu mūžu, tas palīdzēšot sasniegt arvien jaunas virsotnes. Savas karjeras kurpes noformēja un ar savu karjeras pieredzi dalījās arī modele un TV raidījuma „TE!” vadītāja, bērnudārza angļu valodas skolotāja Māra Kampernova un ražotnes „Ērenpreiss” atjaunotājs un jaunais uzņēmējs Toms Ērenpreiss.

Aicinām iekāpt sev pievilcīgākajās karjeras kurpēs, piemērot dažādas identitātes, un pēc tam dalīties ar savu izvēli sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #KarjerasKurpes.

Instalācija Vecrīgā, Kaļķu un Vaļņu ielas krustojumā būs apskatāma un izmēģināma visas nedēļas garumā. Savukārt, iesākoties Karjeras nedēļai, 13.oktobrī, katrs karjeras kurpju pāris aizceļos uz kādu no 15 Latvijas pilsētām vai novadiem, kur būs apskatāms un piemērāms nedēļas garumā.

Fotogalerija: http://goo.gl/XsBIrn

Par Karjeras nedēļu 2014

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kur jauniešiem ir iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, karjeras konsultāciju laikā uzzināt savus talantus un pilnveidojamās puses, „projektēt” savu nākotnes profesiju un dzīvesveidu, piedalīties radošajās darbnīcās, konkursos, laimēt balvas un iesaistīties citās aktivitātēs.

Karjeras nedēļa no 13. līdz 17. oktobrim vienlaikus norisināsies 15 Latvijas pilsētās: Rīgā, Jelgavā, Ventspilī, Daugavpilī, Jēkabpilī, Liepājā, Rēzeknē, Gulbenē, Cēsīs, Kuldīgā, Alūksnē, Rojas novadā, Ogrē, Saldū un Valmierā. Šogad pasākumos īpaša uzmanība būs pievērsta jauniešu pašizvērtējumam un savu spēju izzināšanai pirms lēmuma pieņemšanas par savu nākotnes profesiju vai nozari.

Karjeras nedēļu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra, izmantojot arī Eiropas Komisijas Euroguidance programmas atbalstu. VIAA šo iniciatīvu realizē sadarbībā ar 15 Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām un to izglītības pārvaldēm.

Pasākumu programma 15 Latvijas pilsētās un novados pieejama vietnēs: www.viaa.gov.lv/karjerasnedela un www.draugiem.lv/viaa, kā arī www.facebook.com/KarjerasNedela.

Informāciju sagatavoja:

Justs Dimants, Karjeras nedēļas 2014 komunikācijas konsultants

Mob. tālr.: (+371) 28360777; e-pasts: justs.dimants@hauska.com

Papildu informācija:

Ieva Lorence, Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības attīstības aģentūras

Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas vecākā informācijas speciāliste

Mob. tālr.: (+371) 22057978; e-pasts: ieva.lorence@viaa.gov.lv