Viktorīna – spēle „Meklē atbildi Latvijas dabā!” 6.klasēm

Latvijas valsts simtgadei veltīto pasākumu cikla ietvaros 22. martā Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijā notika viktorīna – spēle Rēzeknes pilsētas vispārizglītojošos skolu 6.klašu skolēniem „Meklē atbildi Latvijas dabā! ”. Viktorīnas mērķis bija iepazīt Latviju, atklājot tās dabas daudzveidību un bagātību. Tās laikā skolēniem bija iespēja padziļināt zināšanas par Latvijas dabu, pilnveidot prasmes sadarboties, savstarpēji komunicēt un attīstīt intelektuālās spējas, erudīciju, loģisko domāšanu. Viktorīnas organizatori – Dabaszinību skolotāju metodiskā apvienība sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldi.
Viktorīnā piedalījās 7 skolu komandas. Katra komanda iepazīstināja viena otru ar nelielu priekšnesumu , kas bija katras komandas  radošais darbs ar moto „Mums ir zaļākā daba, dzidrākās debesis, zilākā jūra….” Katra  komandas pārsteidza ar daudzveidīgu, oriģinālu izpildījumu – bija gan dziesmas, gan dzeja, gan deja, gan ļoti skaistas prezentācijas ar Latvijas ainavām.
Viktorīnas laikā komandas veica daudzveidīgus uzdevumus – par Latvijas kokiem, sēnēm, zīdītājiem, putniem, ārstniecības augiem. Skolēni noteica ēdamās un neēdamās sēnes, atpazina putnus pēc to dziesmām un kokus pēc to lapām , ziediem un augļiem, iepazina daudzveidīgus ārstniecības augus. Veicot uzdevumus skolēniem bija iespēja parādīt savas zināšanas, kā arī uzzināt daudz ko no jauna, līdz ar to paplašinot savu zināšanu loku.
Viktorīnas noslēgumā katra komanda saņēma piemiņas balvas un diplomu ar  iegūto nomināciju. Rēzeknes sākumskolas komanda saņēma nomināciju „Putnu dziesmu eksperts”, Rēzeknes 2. vidusskolas komanda  – „Sēņu eksperts”,  Rēzeknes 3.vidusskolas komanda – „Putnu nosaukumu eksperts”, Rēzeknes 4. vidusskolas komanda-  „Latvijas zīdītāju eksperts”, Rēzeknes 6.vidusskolas komanda – „Koku eksperts” . Vislabākie   ārstniecības augu pazinēji bija Rēzeknes 5.vidusskolas  un Rēzeknes Katoļu vidusskolas komandas un saņēma nomināciju „Ārstniecības augu eksperts”.
Latvija ir skaistākā zeme – tas ir skaidrs ik reizi, kad dodies Latvijas mežos, takās, ezeros, upēs. Daba aizrauj, daba māca, daba pārsteidz. Ir jābūt tikai nedaudz vērīgākam, lai atrastu ļoti daudzas vērtīgas atbildes Latvijas dabā.  Būsim vērīgi un saudzēsim savas Latvijas dabas bagātības, jo katra vieta raisa  apbrīnu un pārdomas. Latvijas daba ir skaista katrā gadalaikā. Pavasarī tā kokiem uzvelk zaļu pumpuru segu. Vasarā ietērpj zaļā lapu kleitā. Rudenī tā iepinas lapu zeltā, bet ziemā baltās un dziļās kupenās. Ir jāprot tikai  to saskatīt  un novērtēt. Latvijas daba apbur ikvienu, kurš atrod mirkli izrauties no pilsētas burzmas.  Tāpēc dosimies, vērosim un ieklausīsimies dabā un atradīsim atbildes uz sev nezināmiem jautājumiem!

Rēzeknes pilsētas Dabaszinību skolotāju MA vadītāja Rita Kļaviņa