“Karjeras nedēļas 2023” Rēzeknē!

No 16. līdz 20. oktobrim visā Latvijā notiks Karjeras nedēļa, kuras tematika šogad būs  “Tavs prasmju portfelis”. Ikviens būs aicināts apzināt, izvērtēt un attīstīt savai karjerai un dzīvei noderīgās prasmes. Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) Karjeras nedēļu organizē jau 11. reizi, un šogad tā būs viens no Eiropas Prasmju gadam veltītajiem pasākumiem.

Karjeras nedēļā uzmanības lokā būs dažādas prasmju grupas – vispārīgās jeb caurviju prasmes, personīgās, IT un profesionālās prasmes. Nedēļas noslēgumā katram skolēnam būs iespēja visas iegūtās zināšanas par prasmēm apkopot savā prasmju portfelī, kas šogad izvēlēts kā Karjeras nedēļas simbols.

Karjeras nedēļas organizācijā Rēzeknes valstspilsētā piedalās arī pedagogi karjeras konsultanti, kuri piedāvā dažādus pasākumus un aktivitātes savās skolās.   

2023.gada 17.oktobrī plkst.14:00 Karjeras nedēļas ietvaros Rēzeknes 2.vidusskolā notiks kopīgs pasākums – izglītojoši praktisks seminārs “Drošība internetā un medijpratība”. (Semināra afiša).  Pasākumu vadīs Daiga Laizāne – digitālā satura veidotāja, multimediju speciāliste Latvijas Radio Latgales studijā. Jauniešiem pasākuma laikā būs iespēja tuvāk iepazīties ar šādām tēmām:

  1. Kā pasargāt sevi sociālo mediju platformās, kā atšķirt viltus ziņas no patiesām, ko darīt ar pārkāpumiem un kā rīkoties sociālo tīklu vidē? Kādas var būt sekas? 
    Praktiskais uzdevums.
  2. Kāpēc tur būt un ko tas tev dod turpmākajai izaugsmei?
  3. Kopējā tēla veidošana sociālo mediju platformās. Tavs tēls – tava vizītkarte. (Linkedin, Instagram, TikTok, Facebook, Youtube) 
    Praktisks uzdevums.

Pasākumam tiek aicināti pieteikties 9. – 12.klašu jaunieši no Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības skolām, aizpildot pieteikšanās anketu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc_DQC0lDLeKrHL4ps7NwdoHz5JIyo8UAxzNLlyc2sjfafYDg/viewform?usp=sf_link

 

Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības karjeras jomas koordinators                                                   Kristīne Rimša