Latgales reģionālā olimpiāde 8. -9. klašu skolēniem angļu valodā

2019. gada 26. aprīlī Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijā notika 6. atklātā Latgales reģiona olimpiāde 8. – 9. klašu skolēniem angļu valodā, kas pulcēja izglītojamos ar mērķi mēroties spēkiem un veikt uzdevumus angļu valodā, pārbaudot klausīšanās, lasīšanas un valodas lietojuma prasmes. Kopumā bija ieradušies 123 skolēni un 45 viņus pavadošie skolotāji. Visvairāk dalībnieku bija no Daugavpils un Rēzeknes.
No mūsu pilsētas pierādīt savas zināšanas angļu valodā gribēja  Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas, Rēzeknes 2., 3., 5., 6. vidusskolu, Rēzeknes poļu valsts ģimnāzijas un Katoļu vidusskolas skolēni. Izglītojamie veica uzdevumus, kuri pārbaudīja ne tikai angļu valodas prasmes, bet arī vispārējas zināšanas citos priekšmetos. Šogad Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijā viesojās arī pusaudži un viņu skolotāji no Vidzemes – Cesvaines un Madonas skolām. RV1Ģ metodiskā centra pedagogi veidoja uzdevumus un organizēja olimpiādi, Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvalde palīdzēja uzdevumu pavairošanā un cienasta sarūpēšanā.
Rēzeknes pilsētas izglītības iestāžu skolēnu sasniegumi: 1. vieta – Renāram Saukānam (Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija, sk. Gaļina Skačkova), 2. vieta – Renāram Dambim (Rēzeknes 5. vidusskola, sk. Ināra Bule), 3.vieta – Mārtiņam Kipļukam, Armandam Vēkšējam (Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija, sk. Olga Gritāne un Gaļina Skačkova) un Laurim Senkānam (Rēzeknes 5. vidusskola, sk. Ināra Bule); atzinība – Nikolai Žoidai (Rēzeknes poļu valsts ģimnāzija, sk. Olga Burova)

Rēzeknes pilsētas valodu (svešvalodu) jomas koordinatore Olga Supe