„Mazais erudīts” 2015

Š.g. 17.februārī Izglītības pārvaldē notika tradicionālais konkurss – veiksmes spēle „Mazais erudīts” 4. klašu skolēniem (no skolām, kas īsteno mazākumtautību izglītības programmu). Šoreiz konkursa tēma bija „Profesijas”. Ļoti aktuāls temats, jo katram skolniekam jau bērnībā  ir jāiepazīstas ar dažādu profesiju pārstāvjiem, jāizprot profesiju specifika, jāpadomā par savu profesijas izvēli nākotnē.

No katras mazākumtautību skolas konkursā piedalījās paši gudrākie, erudītākie, talantīgākie bērni. Konkursa laikā, darbojoties jauktās skolu komandās, bērni minēja sakāmvārdus, rakstīja diktātu, piedalījās zibturnīrā, rēķināja matemātiskus uzdevumus, atpazina profesiju pārstāvjus pēc attēla, apraksta, dotajiem balstvārdiem un veica daudzus citus ar profesijām saistītus uzdevumus. Meklējot atbildes uz skolotāju uzdotajiem jautājumiem bērni savstarpēji sadarbojās, ātri sadraudzējās, pieņēma kopīgus lēmumus. Uzvarēja komanda „Uzvara” . Arī „Kaķenītes”, „Gudrinieki” un „Varavīksne” cīnījās godam!

Kuri tad ir Rēzeknes pilsētas 4.klašu (no skolām, kas īsteno mazākumtautību izglītības programmu)  zinošākie, erudītākie skolēni?

Rēzeknes 2.vidusskolā: Darina Novikova, Alana Ščerbakova, Iļja Pleškāns, Diāna Vladimirova

Rēzeknes 3. vidusskolā: Iļja Sobakins, Arina Rogaļeviča, Mihails Soročins,Oskars Loguncovs

Rēzeknes 4. vidusskolā: Iļja Solovjovs, Jūlija Šilova, Irina Latišonoka, Deniss Kotovs

Rēzeknes 6. vidusskolā: Laimonis Taranda, Nataļja Saško, Sabīna Tihomirova, Kirills Beļikovs.

Paldies arī skolotājiem Ļubovai Poplavskai, Jeļenai Mišarinai, Vitai Marinskai, Vandai Buiko par skolēnu sagatavošanu konkursam, kā arī konkursa uzdevumiem sastādīšanu. Skolotāju novēlējums bērniem – arī turpmāk būt zinātkāriem, draudzīgiem un sākt domāt par savu nākamo profesiju jau tagad.

17.02.2014.

Sākumskolas skolotāju MA vadītāja I.Zeiļa