Rēzeknes pilsētas Karjeras nedēļā jaunieši plānos karjeru

Rēzeknē no 26. līdz 30.oktobrim norisināsies Karjeras nedēļa, kuru jau astoto gadu sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Ņemot vērā Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumus valstī, Karjeras nedēļas pasākumi, radošās darbnīcas un diskusijas 2020. gadā notiek attālināti un tiešsaistē. Karjeras nedēļa šogad ir veltīta karjeras lēmuma pieņemšanas procesam, izmantojot profesijas izvēlei pieejamos resursus, ieklausoties skolotāju, karjeras konsultantu, ģimenes locekļu, darba devēju, draugu un sabiedrībā zināmu jauniešu pieredzē.

Tāpat jauniešiem būs iespēja virtuāli paviesoties dažādās mācību iestādēs, saņemt interesējošo informāciju par studiju iespējām Latvijā un ārvalstīs, izzināt populāru profesiju aizkulises, kā arī saņemt praktisku informāciju par karjeras atbalsta veidiem un instrumentiem savu spēju un interešu izzināšanai.

Lai mudinātu jauniešus ieklausīties gan sevī, gan citos un izmantot viņiem plaši pieejamo karjeras atbalstu no skolotājiem, karjeras konsultantiem un vecākiem, kā arī pieņemt izsvērtu lēmumu par savu karjeru, 2020. gada Karjeras nedēļas sauklis ir “Klau! Sadzirdi savas iespējas”.

Karjeras nedēļas laikā Rēzeknes pilsētas jauniešiem būs iespēja tajā piedalīties savas skolas ietvaros. Aicinām jauniešus sekot informācijai skolas mājas lapās par karjeras nedēļas pasākumiem un aktivitātēm.

Viens no Karjeras nedēļas centrālajiem pasākumiem būs tiešsaistes diskusija skolotājiem, karjeras konsultantiem un vecākiem 27. oktobrī plkst.19.00-20.00 tai varēs pieslēgties tiešraidē VIAA Facebook kontā “TavaiKarjerai”, kuras laikā moderatora Edija Boša vadībā tās dalībnieki diskutēs par paaudžu atšķirībām un ģimenes lomu karjeras izvēles jautājumos.

Savukārt 28.oktobrī plkst.10.00- 11.00  tiešraidē VIAA Facebook kontā “TavaiKarjerai” tai varēs pieslēgties jaunieši  un to vadīs moderators Magnuss Eriņš, kurā piedalīsies karjeras eksperti un Latvijā zināmi uzņēmēji. Tajā ar savu pieredzi karjeras izvēlē dalīsies arī panākumiem bagāti jaunieši, kuru vidū ir pazīstamā volejboliste Tīna Graudiņa, mūziķe Patrisha un kosmosa tehnoloģiju izstrādātājs Roberts Gotvalds.

Ja kādai no mērķa grupām nav iespējams pieslēgties diskusijām tiešraidē, tad tās varēs noskatīties ierakstā pēc Karjeras nedēļas VIAA mājas lapā!

Aicinu īpaši vecākus piedalīties Karjeras nedēļā piedāvātos tiešsaistē pasākumos un motivēt savus bērnus, jo mēs vecāki – bērnu padomdevēji, kuri spēj labāk saskatīt bērna karjeras vajadzības un kļūt par vērtīgiem palīgiem bērna lēmumu pieņemšanas procesā.

Pasākuma aktualitātēm un programmai var sekot līdzi vietnē viaa.gov.lv/karjerasnedela un sociālajos tīklos facebook.com/TavaiKarjerai, twitter.com/TavaiKarjerai. “Karjeras nedēļa” tiek īstenota VIAA īstenota projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. To finansē Eiropas Sociālais fonds un valsts.

Informāciju sagatavoja:
Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldes metodiķe T.Tokareva