Sākas Eiropas Savienības Programmēšanas nedēļa

Lai rosinātu interesi par programmēšanu un parādītu ikvienam iespējas to pielietot ikdienā savu mērķu sasniegšanā, no 2020. gada 10. līdz 25. oktobrim visā pasaulē notiks Eiropas Savienības (ES) Programmēšanas nedēļa #CodeWeek

ES programmēšanas nedēļa ir iedzīvotāju iniciatīva, kuras mērķis ir iepazīstināt ikvienu ar programmēšanu un digitālo pratību interesantā un saistošā veidā.

Latvijas skolu informātikas, datorikas skolotāji, kā arī interešu izglītības nodarbību (programmēšanas, inženierzinātņu, robotikas) vadītāji šajā laikā ir aicināti piedāvāt aktivitātes, kuras dod iespēju skolēniem nodarboties ar programmēšanu. Idejas nodarbībām verēs smelties #CodeWeek mājaslapas sadaļā Resursi, kur pieejami metodiskie materiāli arī latviešu valodā. Turklāt mājaslapā pedagogi var uzzināt par vairākām aktivitātēm, kas notiek attālināti (meklētājā atlasot „tiešsaistes aktivitāte”) un pieteikt savu klasi dalībai tajās.

2020. gada 15. oktobrī programmēšana 4. – 5. klašu skolēniem “Iepazīsti Scratch”
“Learn IT” programmēšanas skola bērniem aicina visus Latvijas 4. – 5. klašu skolēnus un skolotājus piedalīties unikālā interaktīvā tiešsaistes datorikas stundā.

Stundas laikā “Learn IT” dibinātāja Elīna Ingelande ar video konferences palīdzību sniegs skolēniem norādes, lai kopā veidotu stāstu Scratch programmēšanas valodā par daudziem skolēniem jau zināmajiem “Tava klase” varoņiem Lauru un Robertu. Lai piedalītos nodarbībā, klasei ir nepieciešams stabils interneta pieslēgums, skolotāja dators ar skaļruņiem un projektoru, uz kura attēlot konferences video, kā arī katram skolēnam savs dators. Ja klase atrodas pašizolācijā, skolēns video konferencei var pieslēgties patstāvīgi. Nodarbība notiks 15. oktobrī plkst.10.00 – 10.40 un plkst. 11.30 – 12.10. Vietu skaits katrā nodarbībā ir ierobežots. Lai saņemtu ielūgumu pievienoties video konferencei, aicinām skolotājus aizpildīt pieteikuma anketu saitē ej.uz/codeweek2020

2020. gada 20. oktobrī 7. – 12. klašu skolēniem tiešsaistē notiks Vislatvijas programmēšanas stunda
Skolēni vecumā no 14 līdz 20 gadiem tiek aicināti piedalīties bezmaksas tiešsaistes Vislatvijas programmēšanas stundā, kuru jau otro gadu organizē Eiropas programmēšanas skola Datorium. Skolēni izstrādās savu pirmo aplikāciju un uz stundu iejutīsies īsta programmētāja lomā.

Pedagogiem
ES Programmēšanas nedēļas ietvaros īpaši aicināti ne tehnoloģiju jomu priekšmetu pedagogi, piemēram, vēstures, mūzikas vai ģeogrāfijas skolotāji, piedalīties tiešsaistes apmācību kursā Deep Dive MOOC, ko organizē EU CodeWeek ar mērķi iepazīstināt pedagogus ar programmēšanu un tehnoloģijām, kā arī apmācīt un iedvesmot dalībniekus savu priekšmetu ietvaros integrēt programmēšanas elementus. Reģistrēties kursiem Sākumskolas pedagogiem ir pieejami nodarbību materiāli latviešu valodā “Animē vārdu ar Scratch”.