Noslēgusies Karjeras nedēļa 2023!

No 16. līdz 20. oktobrim visā Latvijā jau 11. reizi notika Karjeras nedēļa, kuras tematika šogad bija “Tavs prasmju portfelis”. Dažādās interaktīvās aktivitātēs ikviens skolēns Latvijā varēja apzināt, izvērtēt un attīstīt savai karjerai un dzīvei noderīgas prasmes. Visā Latvijā pedagogi karjeras konsultanti plānoja, organizēja un vadīja dažādas nodarbības, pasākumus, ekskursija u.tml. Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība nav izņēmums.  Katrā pilsētas skolā Karjeras nedēļas 2023 pasākumos tika iesaistīti ne tikai skolēni, bet arī skolotāji. Skolēni apmeklēja valsts policiju, valsts ugunsdzēsības un glābšanas staciju, Valsts robežsardzes koledžu, Rēzeknes pilsētas bērnu bibliotēku, Latgales vēstniecību GORS, SIA “Kristāla kurpīti”, kā arī daudzas citas iestādes, uzņēmumus un organizācijas ne tikai Rēzeknes pilsētā, bet arī ārpus tās.

Tāpat tika organizēts kopīgs pasākums Rēzeknes valstspilsētas izglītības iestāžu  9.-12.klašu skolēniem, kura tēma bija “Drošība internetā un medijpratība”. Nodarbību vadīja Daiga Laizāne – digitālā satura veidotāja, multimediju speciāliste Latvijas Radio Latgales studijā, kura jauniešiem stāstīja, kā pasargāt sevi sociālo mediju platformās, kā atšķirt viltus ziņas no patiesām, ko darīt ar pārkāpumiem un kā rīkoties sociālo tīklu vidē, kā arī kādas var būt sekas? Linkedin. Kāpēc tur būt un ko tas tev dod turpmākajai izaugsmei? Kopējā tēla veidošana sociālo mediju platformās. Tavs tēls – tava vizītkarte. (Linkedin, Instagram, TikTok, Facebook, Youtube) 
Pasākuma noslēgumā jauniešiem grupās tika dots praktiskais uzdevums, kur varēja izpausties un likt lietā savu radošumu un digitālās prasmes.

 Te būs dažas atsauksmes no jauniešiem, kuri apmeklēja pasākumu:

“Šis bija viens no interesantākajiem semināriem/lekcijām, kur esmu piedalījusies. Manuprāt, šī tēma par drošību internetā un sociālajiem medijam ir ļoti aktuāla mums visiem. Bija patiesi interesanti klausīties. Daiga Laizāne ir ļoti pozitīva. Ir redzams, ka viņai patīk tas, ko viņa dara. Es tiešām aizdomājos par lietām, ko viņa mums stāstīja. Varēju salīdzināt/izvērtēt, kas man ir svarīgi, lai pasargātu savus datus/sociālos tīklus.

Piemēram, noteikti izveidošu divfaktoru autentifikāciju. Es teiktu, ka šis bija noderīgi!”

“… Man patika, ka mums Daiga Laizāne pastāstīja  par savu pieredzi ar profila drošību, kā arī ieteica dubulto autentifikāciju. Pastāstīja, kas jāņem vērā profila izveidē, lai tas radītu labu pirmo iespaidu, piemēram, darba devējam. Mums arī bija iespēja uzfilmēt pašiem savu radošo reklāmu par produktu vai pakalpojumu. Lieliska pieredzes apmaiņa.

 “Pasākums ar Daigu Laizāni par drošību internetā, medijpratibu un sava tēla vizualizēšanu sociālajos medijos bija interesants, jo bija lietas, kuras zināju, bet bija kaut kas aizmirsts un jauns! Uzzināju, kā veidot savu tēlu sociālos medijos!”

“Ļoti jauka lektore. Visu informāciju pasniedza ļoti vieglā, saprotamā valodā, tāpēc nebija garlaicīgi. Sapratu, ka drošība internetā patiešām ir nopietna lieta, saskatīju sev tuvus gadījumus. Lekcijas laikā ļoti sagribējās uzlikt divfaktoru autentifikāciju mediju platformās. Uzzināju, ka uzņēmumu var veidot arī Instagramā – tas izklausījās ļoti forši! Kā arī daudzas citas lietas, kas pilnīgi motivēja uztvert ar lielāku nozīmi medijus un visu, kas tajos ir. Maza dāvaniņa pēc praktiskā uzdevuma – tas bija negaidīti un ļoti patīkami. Tikai pozitīvās atsauksmes. Noteikti gribētu vēl kādu lekciju ar Daigu Laizāni – piemēram, par dīdžeja profesiju, par to būtu ļoti interesanti uzzināt.”

“DJ Deilas jeb Daigas Laizānes seminārs bija ļoti aizraujošs un sniedza daudz jaunas un noderīgas informācijas.  Mans redzējums par sociālajiem mēdijiem tika paplašināts un uzzināju vairāk par to drošību . Uzzināju, kāpēc visas autentifikācijas ir tik svarīgas. Kā arī bija iespēja iepazīties un sadarboties ar jauniešiem komandu darbos. Noteikti izmantotu iespēju un dotos uz Daigas Laizānes turpmākajiem semināriem.”

Milzīgs paldies Rēzeknes valstspilsētas pašvadībai un Izglītības pārvaldei par atbalstu pasākuma īstenošanā, Rēzeknes 2.vidusskolai par telpu un tehnisko nodrošinājumu!

Rēzeknes valstspilsētas karjeras izglītības jomas koordinatore Kristīne Rimša